Lacné analógy gélu Fastum

Táto stránka obsahuje zoznam všetkých analógov gélu Fastum, pokiaľ ide o zloženie a indikácie na použitie. Zoznam lacných analógov a tiež môžete porovnávať ceny v lekárňach.

  • Najlacnejší analóg gélu Fastum: Diclofenac
  • Najobľúbenejší analóg gelu Fastum: Diclofenac
  • Klasifikácia ATC: Ketoprofen
  • Účinné látky / zloženie: Ketoprofen

#názovCena v RuskuCena na Ukrajine
1Diclofenac diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
11 rbl2 UAH
2Diclofenac-Akos Diclofenac sodný
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
18 rbl--
3Ketoprofen Ketoprofen
Analógové zloženie a indikácia
28 rbl33 UAH
4Diclofenac-Akrikhin diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
34 rbl95 UAH
päťButadión fenylbutazón
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
50 rbl30 UAH

Pri výpočte ceny lacných analógov gélu Fastum sa zohľadnila minimálna cena, ktorá bola zistená v cenníkoch poskytovaných lekárňami

#názovCena v RuskuCena na Ukrajine
1Diclofenac diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
11 rbl2 UAH
2Dolgit ibuprofen
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
75 rbl29 UAH
3Ketoprofen Ketoprofen
Analógové zloženie a indikácia
28 rbl33 UAH
4Voltaren diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
75 rbl15 UAH
päťPentalgin Extra-gel ketoprofen
Analógové zloženie a indikácia
167 rbl--

Tento zoznam liekových analógov je založený na štatistikách najžiadanejších liekov.

Všetky analógy gélu Fastum

Zložené analógy a indikácie na použitie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Lyzínová soľ artrosilénu s ketoprofénom87 rbl--
Bystrumgel ketoprofen120 rbl300 UAH
Ketonálny krém249 rbl47 UAH
Ketoprofen Ketoprofen28 rbl33 UAH
Ketoprofen Vramed95 rbl--
Ketum gélový ketoprofén----
Ultra rýchly ketoprofén--25 UAH
KETOPROFEN BCH208 rbl52 UAH
Febrofid Ketoprofen235 rbl350 UAH
Fastine benzocaine, nitrofural, chloramphenicol--19 UAH
Ketoprofén z Fort-gel--15 UAH
Valusal ketoprofen191 rbl44 UAH
Ketoprofen-Credopharm ketoprofen----
Ketospray----
Nobi ketoprofen--50 UAH
Pentalgin Extra-gel ketoprofen167 rbl--
Rýchly ketoprofén----
Spazgel Ketoprofen126 rbl--
Ketoprofen-Teva Ketoprofen71 rbl--

Vyššie uvedený zoznam liekových analógov, ktorý naznačuje náhrady pre Fastum gél, je najvhodnejší, pretože majú rovnaké zloženie účinných látok a zhodujú sa v indikáciách na použitie.

Analógy podľa indikácie a metódy aplikácie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Dicloran plus diklofenak, levomentol, ľan obyčajný, metylsalicylát186 rbl23 UAH
Diklofen-gélový diklofenak, levomentol--18 UAH
Amelotex73 rbl--
Indometacín plus dimetylsulfoxid, Indometacín--10 UAH
Ketorolový gél ketorolak196 rbl44 UAH
Fanigan Rýchly diclofenak, ľan, mentol, metylsalicylát--26 UAH
Flamidezový gél diklofenak, mentol, metylsalicylát--35 UAH
Thermo-Fenadol----
Indotrosín troxerutín, indometacín----
Butadión fenylbutazón50 rbl30 UAH
Butadiónová masť Gedeon Richter fenylbutazón----
Fenadol Etofenamat----
Flexo gél Etofenamat----
Revmonn Etofenamat346 rbl--
Finalgel piroxicam200 rbl34 UAH
Naproxén naproxén1170 rbl113 hier
Nortafen ibuprofen----
Dolgit ibuprofen75 rbl29 UAH
Voltaren diclofenac75 rbl15 UAH
Voltaren emulgel Diclofenac157 rbl47 UAH
Diclac diclofenac58 rbl15 UAH
Diclac gélový diklofenak176 rbl74 UAH
Diclac lipogel diclofenac--53 UAH
Diclofenac diclofenac11 rbl2 UAH
Diklofenak sodný diklofenak--3 UAH
Diclofenacol Diclofenac sodný91 rbl--
Olic gélový diklofenak1560 rbl47 UAH
Rapic gélový diklofenak--20 UAH
Olfen780 rbl29 UAH
Sadrová omietka Voltaren 24 hodín diklofenak----
Voltaren Forte diclofenac--108 UAH
Dicloran gélový diklofenak----
Diclofenac-Viola diclofenac--10 UAH
Diclofenac-Health Ultra Diclofenac--41 UAH
Diclofenac-Health Forte Diclofenac--29 UAH
DicloFlex diclofenac----
Clodifen diclofenac570 rbl63 UAH
Olfans transdermálna náplasť diklofenak--96 UAH
Feloran diklofenak----
Diklomek----
Diclofenac-Akrikhin diclofenac34 rbl95 UAH
Diclofenac-Akos Diclofenac sodný18 rbl--
Zvyšok nimesulidu--36 UAH
Frenag gél nimesulid----
Naisulidový gél nimesulid----
Diklosan diklofenak, kyselina nikotínová--8 UAH
Algozan--39 UAH
Dolaren Heath--52 UAH

Odlišné zloženie sa môže zhodovať s indikáciou a spôsobom aplikácie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Capsicum Capsicum10 rub--
Vodná paprika Drvená paprika20 RUB--
Tinktúra Capsicum Capsicum12 rbl6 UAH
Nikoflex Hydroxyetyl ​​salicylate, Prírodný kapsaicín, Etylnikotinát244 rbl54 UAH
Bom-Benge levomentol, metylsalicylát22 rbl4 UAH
Bengei mentol, metylsalicylát205 rbl55 UAH
Nayatox suchý jed kobry, jednotky myši, metylsalicylát, gáfor, eukalyptový olej167 rbl450 UAH
Doloxen Fast metyl salicylate--51 UAH
Ibuprofen DIP Ibuprofen, levomenthol----
Mrazená liečivá žlč, konzervovaná hovädzí dobytok a ošípané217 r--
Dimex----
Dimexiddimetylsulfoxid16 rbl5 UAH
Dimexid-ZhFF dimetylsulfoxid--5 UAH
Dimexid-Lugal dimetylsulfoxid--5 UAH
Dimetylsulfoxiddimetylsulfoxid----
Dimexid-FT dimetylsulfoxid----
Apizartron metylsalicylát, alylizotiokyanát, včelí jed176 rbl48 UAH
Ben gay--69 UAH
Gáfor Vipratox, jedľa, kyselina salicylová, jed gyurza--37 UAH
Viprosal189 rbl27 UAH
Viprosal v gáfore, kyselina salicylová, terpentín, jed zmije193 rbl27 UAH
Horčičné omietky10 rub2 UAH
Espol dimetylsulfoxid, Capsicum--16 UAH
Liečivá žlč v konzervách217 r118 UAH
Kapsicam benzyl nikotinát, dimetylsulfoxid, gáfor, nonivamid, terpentín200 rbl2 UAH
Kostná maska ​​alfa tokoferol, kostra lekárska--28 UAH
Homeopatická účinnosť rôznych látok na reumatoidnom géli540 rbl71 UAH
Alkohol gáfor gáfor--3 UAH
Finalgon nonylamid kyseliny vanilovej, butoxyetyléter kyseliny nikotínovej246 rbl80 UAH
Fytobén heparín sodný, dexpanthenol, dimetylsulfoxid--23 UAH
Zhivokost Comfrey54 rbl16 UAH
Aquacomplex tizol titánu a glycerofosfátu345 rbl--
Chondroitínová masť Chondroitínsulfát--29 UAH
Bainvel masť Intenzívny gáfor, mentol, borovica škvrnitá, terpentín, eukalyptus--39 UAH
Biofreeze gáfor, mentol----
Gevkamen klinček, gáfor, mentol, tyč eukalyptus--9 UAH
Gederínová masť gáfor, mentol, muškátový oriešok, jedľa, tymol, tyčinka eukalyptu----
Dip Relif ibuprofen, levomenthol285 rbl50 UAH
Hlboký hit mentol, metylsalicylát, terpentín, v tvare eukalyptu200 rbl35 UAH
Gáforový olej gáfor13 rbl2 UAH
Masť Dr. Taissa s larkspur alfa tokoferolom, liečivou kostrou--70 UAH
Tekvica kostra obyčajná--20 UAH
Rosenthal pasta jód, chloroform, etanol--9 UAH
Relivo Aktirab kombinácia mnohých účinných látok----
Kyselina metánová mravčia--2 UAH
Klinček, gáfor, mentol, metylsalicylát, terpentín, tymol, eukalyptus--5 UAH
Algasan----
Mataren Plus meloxicam, papriková tinktúra130 rbl320 UAH
Analgos propylnikotinát----
Gáfor Salvisar, kyselina salicylová, terpentínová guma, jed zmijí138 rbl300 UAH
Teraflex Hondrocrem Forte chondroitín sodný sulfát, meloxikam1 RUB--
Gáforový gáfor gáfor9 rbl--
Chondroitín Chondroitín sulfát sodný68 rbl--
Kyselina mravčia Kyselina mravčia10 rub--
Jedlový olej Jedlový olej43 rbl--
Terpentínový olej Terpentínový olej190 rbl--
Balzam Kim Kim Levomenthol, Cineol, Metylsalicylát, Racemický gáfor----
Kim Levomenthol, Cineol, metylsalicylát, racemický gáfor----
Dolobén heparín sodný, dexpanthenol, dimetylsulfoxid293 rbl54 UAH

Ako nájsť lacný analóg drahého lieku ?

Na nájdenie lacného analógu s liekom, generikom alebo synonymom sa v prvom rade odporúča venovať pozornosť zloženiu, konkrétne tým istým účinným látkam a indikáciám na použitie. Identické aktívne zložky liečiva naznačujú, že liečivo je synonymom liečiva, farmaceutický ekvivalent alebo farmaceutická alternatíva. Nezabudnite však na neaktívne zložky podobných liekov, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť a účinnosť. Nezabudnite na radu lekárov, samoliečba môže poškodiť vaše zdravie, preto sa pred použitím akýchkoľvek liekov vždy poraďte so svojím lekárom..

Cena gélu rýchlo

Na nižšie uvedených stránkach nájdete ceny za gél Fastum a informácie o dostupnosti v lekárni v okolí

  • Fastum gel cena v Rusku
  • Fastum gel cena na Ukrajine
  • Cena gélu rýchlo v Kazachstane
Všetky informácie sa uvádzajú iba na informačné účely a nie sú dôvodom na predpísanie alebo nahradenie lieku

Lacné analógy gélu Fastum

Návod na použitie Fastum informuje, že liek sa odporúča používať pri ochoreniach pohybového aparátu, poskytuje účinok lokálnej terapie, zmierňuje bolesť, kŕče, napätie. Analógy gélu Fastum sú vybavené rovnakými vlastnosťami a účinkom, iba sú o niečo lacnejšie.

Niektoré z nich sa líšia zložením doplneným o ďalšie zložky, ktoré sa používajú trochu inak, môžu sa líšiť iba zložením a cenou. Napriek nízkej cene môžu tieto lieky dobre konkurovať gélu Fastum. Analógy, ktoré sa považujú za najúčinnejšie a najdostupnejšie.

ketoprofén

Tento analóg gélu Fastum bude stáť kupujúceho menej ako samotný originál, ale očakávaný účinok a úľava sú podobné. Indikácie pre použitie: zápal kĺbov (artritída), bolesť v hrebeni, výron väzov a šliach. Skladá sa z prírodných prísad, má príjemnú vôňu, hypoalergénnu.

Forma a zloženie uvoľnenia:

  1. Tablety Ketoprofenu. Obsahuje až 150 mg účinnej látky a množstvo pomocných zložiek: oxid horečnatý, mikrokryštalická celulóza, magnéziumstear a povidón.
  2. Ketoprofénový gél sa skladá z éterického oleja, liečebného alkoholu a ďalších zložiek.
  3. Zloženie masti: 50 mg účinnej látky, ostatné pomocné zložky: propylénglykol mastné kyseliny, propylhydroxybenzoát, vazelína, síran horečnatý, izopropylmyristan, čistená voda, metylhydroxybenzoát.

Prvé dve formy lieku sa aktívne používajú na postrheumatický edém, ktorý zmierňuje bolesti chrbta.

Pokyny hovoria, že liek je indikovaný na liečenie zápalových procesov pri: zápale šliach (tendinitídy);

  • kĺbov (zápal šliach);
  • kĺbová chrupavka alebo kosť (artritída);
  • svalové tkanivo okolo šliach (tendosynovitída).

Droga sa má užívať opatrne v súlade s dávkovaním a lekárskymi predpismi. Inak môžu vzniknúť nepríjemné vedľajšie účinky a komplikácie zo strany:

  1. Gastrointestinálny trakt: znížená chuť do jedla, hnačka, bolesť brucha, zvracanie, nevoľnosť.
  2. Nervové zakončenie: bolesti hlavy, podráždenosť, depresia.
  3. Alergické prejavy: výtok z nosa, vyrážka, podráždenie kože a bronchospazmus.

Bez konzultácie s lekárom sa táto náhrada gélu Fastum nemôže použiť, ak je to nútené opatrenie, odporúča sa používať ho dlhšie ako 14 dní..

Bystrumgel

Lacné protizápalové lieky na lokálne použitie, účinná náhrada gélu Fastum. Rýchly gél má protizápalové a analgetické účinky a má príjemnú vôňu vďaka prítomnosti levanduľového oleja a má tiež upokojujúci účinok. Pozitívne hodnotenia pacientov dokazujú, že ide o skutočne účinný liek a hodný analóg gelu Fastum.

Liečivo je Ketoprofen. Ďalšie prírodné prísady: čistená voda, levanduľový olej, neroli olej a ďalšie prísady. Podáva sa vo forme gélu v objeme 100, 50 alebo 30 g.

Bystrumgel pomáha pri správnom odstraňovaní:

  1. Bolesť svalov.
  2. Zápal muskuloskeletálneho systému: lumbago, bolesť chrbtice, osteoatróza, dna, artritída atď..
  3. Po reumatickom zápale: modrina, prasknutie alebo poškodenie väzov.

Droga má zoznam kontraindikácií a obmedzení:

  • dermatóza.
  • Infikované poškodenie svalového tkaniva: odreniny, rany.
  • ekzém.
  • Precitlivenosť na zložky lieku.

Produkt používajte opatrne:

  • Pre deti do 6 rokov.
  • Tehotenstvo a dojčenie.
  1. Lokálna reakcia: dermatitída, sčervenanie kože, exantém.
  2. Alergická reakcia: kožné vyrážky, stomatitída alebo žihľavka.

Pri prvých prejavoch uvedených príznakov by ste mali lieky okamžite prerušiť.

Tento ruský liek možno považovať za náhradu gélu Fastum. Cena je približne 165 rubľov.

Fort gel

Protizápalový liek na lokálne použitie, je zaradený do skupiny nesteroidných liekov a považuje sa tiež za náhradu gélu Fastum. Liečivo je Ketoprofen. Fort sa dá použiť na liečbu pohybového aparátu.

Lacné analógy Fastum, ako aj originál, dodávajú látku Ketoprofen cez kožu priamo do centra pozornosti zápalu. Tento liek nevstúpi do krvného obehu, nerozširuje sa do všetkých vnútorných orgánov, čo narúša alebo brzdí ich výkon.

Lacné analógy gelu Fastum sú vyrobené iba z prírodných zložiek, čo je dôležité pre výber analógu Fastum. Fort-gel sa odporúča na použitie v prípade patologických porúch:

  • chrbtice;
  • periférne nervy;
  • kĺby, nádoby.

Liek sa používa v lokálnej terapii, to znamená, že gél sa aplikuje na kožu oblasti tela, ktorá sa obáva pacienta. Liečba trvá približne 3 týždne. Je nežiaduce stanoviť si termín sami, predbežné konzultácie s lekárom sú správne a múdre rozhodnutia.

Neexistujú prakticky žiadne kontraindikácie na použitie tohto lieku, s výnimkou prítomnosti plačúcich dermatóz, infikovaných rán. Liek sa má používať opatrne u žien počas tehotenstva a dojčenia..

Voltaren

Lacné nesteroidné protizápalové liečivo na lokálne použitie. Liečebným účinkom je zmiernenie bolesti kĺbov, chrbta, krčnej chrbtice, zmiernenie tepla a napätia. Tieto vlastnosti liečiva umožňujú nielen klasifikovať ho ako účinný analóg gélu Fastum, ale tiež ho považovať za dobrý analgetikum. Aplikácia - orálne, injekčné a lokálne. Hlavná aktívna zložka lieku pomáha pri bolestiach rôzneho pôvodu.

Farmakologický účinok, ktorý má Voltaren, je zmiernenie bolesti, zápalu a zníženie opuchu. Liečivo je diklofenak. Pomocná kompozícia liečiva závisí od konzistencie. Vyrobené vo forme:

  • Tablety majú hodnotu až 295 rubľov.
  • Omietka - priemerná cena - 170 rubľov.
  • Gél - stojí 205 rubľov.
  • Sprej - cena tohto produktu je 114 rubľov.
  • Sviečky - cena je asi 350 rubľov.
  • Rozpustenie - cena - 285 rubľov.

Všetky formuláre sú dodávané zo Švajčiarska spoločnosťou Novartis. Voltaren je zobrazený:

  1. Na bolesť chrbtice.
  2. Pri zápale kostí alebo chrupavkového tkaniva.
  3. Pre pooperačné bolesti.
  4. Ako doplnok pri liečbe ORL chorôb.
  5. S osteochondózou.

Návod na použitie obsahuje jasné odporúčania a dávky, na ktoré sa môžete spoľahnúť, ale pred použitím tohto lieku je lepšie poradiť sa s lekárom.

Ketonal

Ketanol a ketónal Forte sú deriváty kyseliny propiónovej, preto je to nesteroidné liečivo. Používa sa široko pri symptomatickej terapii pohybového aparátu. Má výrazné antipyretické, protizápalové a analgetické vlastnosti, takže ich možno bezpečne nahradiť gélom Fastum..

Vyrába sa vo forme kapsúl, gélov, mastí, ako aj vo forme suspenzií a roztokov. Ketonal je indikovaný na liečbu:

  • Reuma.
  • artróza.
  • dna.
  • pseudoartróza.
  • Reaktívna artritída.

Neodporúča sa používať gél Ketonal, keď:

  • Precitlivenosť na komponenty.
  • Gastrointestinálny vred.
  • Astma aspirínu.
  • Chronické obličkové patológie.
  • Problémy s zrážaním krvi.

Cena v domácich lekárňach sa pohybuje od 71 do 107 rubľov.

Artrum

Patrí tiež do skupiny nesteroidných liekov. Má antiedém, antipyretické a analgetické účinky. Liečivo je Ketoprofen. Vyrába sa vo forme gélu, čapíkov, tabliet a roztokov.

Pokyny na použitie informujú, že liek pomáha dobre s:

  • artritída
  • Osteortrosis
  • Bechterewova choroba
  • dna
  • Bolesť chrbta
  • dislokácie
  • radikulitida
  • podvrtnutie

Gél Artrum sa nemôže používať na plačú dermatitídu, otvorené rany a precitlivenosť na zložky lieku..

Gél Artrum stojí na domácom trhu asi 167 rubľov, je lacnejší ako gél Fastum.

Liek je ketoprofický a v našej krajine veľmi dobre známy, používa sa pri liečbe patologických zmien kĺbov. Cielené indikácie pre použitie:

  • ischias
  • Artlargia
  • Zápal väzov
  • ústrel
  • bolesť chrbta
  • artróza
  • Bolesť chrbtice
  • Bolesťové syndrómy rôznej etiológie

Nise sa neodporúča alebo sa predpisuje s mimoriadnou opatrnosťou, ak:

  • Patologické poruchy pečene
  • Renálne zlyhanie
  • Krvácanie v gastrointestinálnom trakte
  • dermatóza

Náklady na gély s obsahom Nise - od 167 do 194 rubľov.

záver

Poruchy pohybového aparátu si vyžadujú starostlivú diagnostiku a skôr dlhodobú liečbu. Nemôžete s nimi zaobchádzať ľahko a bezmyšlienkovite. Nesteroidné analógy gélu Fastum majú dobré protizápalové, analgetické a sedatívne účinky. Vyrábajú sa iba z prírodných surovín, takže sa v zásade dobre tolerujú.

Moderná farmakológia obsahuje širokú škálu ruských ketoprofických liekov, ktoré sú horšie ako zahraničné lieky. Základný princíp výberu analógu konkrétneho lieku by nemal byť založený iba na nákladoch a prestiži značky..

Výber účinných liekov by sa mal liečiť opatrne, aby sa našli najlepšie možnosti, pričom by sa mali zohľadniť schopnosti vášho vlastného tela. S patologickými poruchami pohybového ústrojenstva je možné vyrovnať sa s lacnými analógmi ruského pôvodu..

Analógy rýchlo

Táto stránka obsahuje zoznam všetkých analógov Fastum v zložení a indikáciách na použitie. Zoznam lacných analógov a tiež môžete porovnávať ceny v lekárňach.

  • Najlacnejší analóg Fastum: Diclofenac
  • Najobľúbenejší analóg Fastum: Diclofenac
  • Klasifikácia ATC: Ketoprofen

#názovCena v RuskuCena na Ukrajine
1Diclofenac diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
11 rbl2 UAH
2Diclofenac-Akos Diclofenac sodný
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
18 rbl--
3Ketoprofen Ketoprofen
Analógové zloženie a indikácia
28 rbl33 UAH
4Diclofenac-Akrikhin diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
34 rbl95 UAH
päťButadión fenylbutazón
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
50 rbl30 UAH

Pri výpočte ceny lacných analógov Fastum sa brala do úvahy minimálna cena, ktorá bola zistená v cenníkoch poskytovaných lekárňami

#názovCena v RuskuCena na Ukrajine
1Diclofenac diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
11 rbl2 UAH
2Dolgit ibuprofen
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
75 rbl29 UAH
3Ketoprofen Ketoprofen
Analógové zloženie a indikácia
28 rbl33 UAH
4Voltaren diclofenac
Analóg podľa indikácie a spôsobu aplikácie
75 rbl15 UAH
päťPentalgin Extra-gel ketoprofen
Analógové zloženie a indikácia
167 rbl--

Tento zoznam liekových analógov je založený na štatistikách najžiadanejších liekov.

Všetky analógy Fastum

Zložené analógy a indikácie na použitie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Lyzínová soľ artrosilénu s ketoprofénom87 rbl--
Bystrumgel ketoprofen120 rbl300 UAH
Ketonálny krém249 rbl47 UAH
Ketoprofen Ketoprofen28 rbl33 UAH
Ketoprofen Vramed95 rbl--
Ketum gélový ketoprofén----
Ultra rýchly ketoprofén--25 UAH
Febrofid Ketoprofen235 rbl350 UAH
Fastine benzocaine, nitrofural, chloramphenicol--19 UAH
Ketoprofén z Fort-gel--15 UAH
Valusal ketoprofen191 rbl44 UAH
Ketoprofen-Credopharm ketoprofen----
Ketospray----
Nobi ketoprofen--50 UAH
Pentalgin Extra-gel ketoprofen167 rbl--
Rýchly ketoprofén----
Fastum gel Ketoprofen208 rbl--
Spazgel Ketoprofen126 rbl--
Ketoprofen-Teva Ketoprofen71 rbl--

Vyššie uvedený zoznam liekových analógov, ktorý naznačuje substituenty Fastum, je najvhodnejší, pretože majú rovnaké zloženie účinných látok a zhodujú sa v indikáciách na použitie.

Analógy podľa indikácie a metódy aplikácie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Dicloran plus diklofenak, levomentol, ľan obyčajný, metylsalicylát186 rbl23 UAH
Diklofen-gélový diklofenak, levomentol--18 UAH
Amelotex73 rbl--
Indometacín plus dimetylsulfoxid, Indometacín--10 UAH
Ketorolový gél ketorolak196 rbl44 UAH
Fanigan Rýchly diclofenak, ľan, mentol, metylsalicylát--26 UAH
Flamidezový gél diklofenak, mentol, metylsalicylát--35 UAH
Thermo-Fenadol----
Indotrosín troxerutín, indometacín----
Butadión fenylbutazón50 rbl30 UAH
Butadiónová masť Gedeon Richter fenylbutazón----
Fenadol Etofenamat----
Flexo gél Etofenamat----
Revmonn Etofenamat346 rbl--
Finalgel piroxicam200 rbl34 UAH
Naproxén naproxén1170 rbl113 hier
Nortafen ibuprofen----
Dolgit ibuprofen75 rbl29 UAH
Voltaren diclofenac75 rbl15 UAH
Voltaren emulgel Diclofenac157 rbl47 UAH
Diclac diclofenac58 rbl15 UAH
Diclac gélový diklofenak176 rbl74 UAH
Diclac lipogel diclofenac--53 UAH
Diclofenac diclofenac11 rbl2 UAH
Diklofenak sodný diklofenak--3 UAH
Diclofenacol Diclofenac sodný91 rbl--
Olic gélový diklofenak1560 rbl47 UAH
Rapic gélový diklofenak--20 UAH
Olfen780 rbl29 UAH
Sadrová omietka Voltaren 24 hodín diklofenak----
Voltaren Forte diclofenac--108 UAH
Dicloran gélový diklofenak----
Diclofenac-Viola diclofenac--10 UAH
Diclofenac-Health Ultra Diclofenac--41 UAH
Diclofenac-Health Forte Diclofenac--29 UAH
DicloFlex diclofenac----
Clodifen diclofenac570 rbl63 UAH
Olfans transdermálna náplasť diklofenak--96 UAH
Feloran diklofenak----
Diklomek----
Diclofenac-Akrikhin diclofenac34 rbl95 UAH
Diclofenac-Akos Diclofenac sodný18 rbl--
Zvyšok nimesulidu--36 UAH
Frenag gél nimesulid----
Naisulidový gél nimesulid----
Diklosan diklofenak, kyselina nikotínová--8 UAH
Algozan--39 UAH
Dolaren Heath--52 UAH

Odlišné zloženie sa môže zhodovať s indikáciou a spôsobom aplikácie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Capsicum Capsicum10 rub--
Vodná paprika Drvená paprika20 RUB--
Tinktúra Capsicum Capsicum12 rbl6 UAH
Nikoflex Hydroxyetyl ​​salicylate, Prírodný kapsaicín, Etylnikotinát244 rbl54 UAH
Bom-Benge levomentol, metylsalicylát22 rbl4 UAH
Bengei mentol, metylsalicylát205 rbl55 UAH
Nayatox suchý jed kobry, jednotky myši, metylsalicylát, gáfor, eukalyptový olej167 rbl450 UAH
Doloxen Fast metyl salicylate--30 UAH
Ibuprofen DIP Ibuprofen, levomenthol----
Mrazená liečivá žlč, konzervovaná hovädzí dobytok a ošípané216 rbl--
Dimex----
Dimexiddimetylsulfoxid16 rbl5 UAH
Dimexid-ZhFF dimetylsulfoxid--5 UAH
Dimexid-Lugal dimetylsulfoxid--5 UAH
Dimetylsulfoxiddimetylsulfoxid----
Dimexid-FT dimetylsulfoxid----
Apizartron metylsalicylát, alylizotiokyanát, včelí jed176 rbl48 UAH
Ben gay--69 UAH
Gáfor Vipratox, jedľa, kyselina salicylová, jed gyurza--37 UAH
Viprosal189 rbl27 UAH
Viprosal v gáfore, kyselina salicylová, terpentín, jed zmije193 rbl27 UAH
Horčičné omietky10 rub2 UAH
Espol dimetylsulfoxid, Capsicum--16 UAH
Liečivá žlč v konzervách217 r118 UAH
Kapsicam benzyl nikotinát, dimetylsulfoxid, gáfor, nonivamid, terpentín213 rbl2 UAH
Kostná maska ​​alfa tokoferol, kostra lekárska--28 UAH
Homeopatická účinnosť rôznych látok na reumatoidnom géli540 rbl71 UAH
Alkohol gáfor gáfor--3 UAH
Finalgon nonylamid kyseliny vanilovej, butoxyetyléter kyseliny nikotínovej246 rbl80 UAH
Fytobén heparín sodný, dexpanthenol, dimetylsulfoxid--23 UAH
Zhivokost Comfrey54 rbl16 UAH
Aquacomplex tizol titánu a glycerofosfátu345 rbl--
Chondroitínová masť Chondroitínsulfát--29 UAH
Bainvel masť Intenzívny gáfor, mentol, borovica škvrnitá, terpentín, eukalyptus--39 UAH
Biofreeze gáfor, mentol----
Gevkamen klinček, gáfor, mentol, tyč eukalyptus--9 UAH
Gederínová masť gáfor, mentol, muškátový oriešok, jedľa, tymol, tyčinka eukalyptu----
Dip Relif ibuprofen, levomenthol285 rbl50 UAH
Hlboký hit mentol, metylsalicylát, terpentín, v tvare eukalyptu200 rbl35 UAH
Gáforový olej gáfor13 rbl2 UAH
Masť Dr. Taissa s larkspur alfa tokoferolom, liečivou kostrou--70 UAH
Tekvica kostra obyčajná--20 UAH
Rosenthal pasta jód, chloroform, etanol--9 UAH
Relivo Aktirab kombinácia mnohých účinných látok----
Kyselina metánová mravčia--2 UAH
Klinček, gáfor, mentol, metylsalicylát, terpentín, tymol, eukalyptus--5 UAH
Algasan----
Mataren Plus meloxicam, papriková tinktúra130 rbl320 UAH
Analgos propylnikotinát----
Gáfor Salvisar, kyselina salicylová, terpentínová guma, jed zmijí138 rbl300 UAH
Teraflex Hondrocrem Forte chondroitín sodný sulfát, meloxikam1 RUB--
Gáforový gáfor gáfor9 rbl--
Chondroitín Chondroitín sulfát sodný68 rbl--
Kyselina mravčia Kyselina mravčia10 rub--
Jedlový olej Jedlový olej43 rbl--
Terpentínový olej Terpentínový olej190 rbl--
Balzam Kim Kim Levomenthol, Cineol, Metylsalicylát, Racemický gáfor----
Kim Levomenthol, Cineol, metylsalicylát, racemický gáfor----
Dolobén heparín sodný, dexpanthenol, dimetylsulfoxid293 rbl54 UAH

Ako nájsť lacný analóg drahého lieku ?

Na nájdenie lacného analógu s liekom, generikom alebo synonymom sa v prvom rade odporúča venovať pozornosť zloženiu, konkrétne tým istým účinným látkam a indikáciám na použitie. Identické aktívne zložky liečiva naznačujú, že liečivo je synonymom liečiva, farmaceutický ekvivalent alebo farmaceutická alternatíva. Nezabudnite však na neaktívne zložky podobných liekov, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť a účinnosť. Nezabudnite na radu lekárov, samoliečba môže poškodiť vaše zdravie, preto sa pred použitím akýchkoľvek liekov vždy poraďte so svojím lekárom..

Fastum cena

Na nižšie uvedených stránkach nájdete ceny za Fastum a informujte sa o dostupnosti v neďalekej lekárni

Rýchla inštrukcia

Obchodný názov lieku: Fastum®

Medzinárodné nechránené meno: ketoprofen

Chemický názov: (2RS) - kyselina 2- (3-benzoylfenyl) propiónová

Dávkovacia forma: gél na vonkajšie použitie

Zloženie: 100 g gélu obsahuje:

Účinná látka: ketoprofén - 2,50 g

Pomocné látky: karbomér 940 - 1,50 g, etanol 96% - 40,00 ml, neroli olej - 0,05 g, levanduľový olej * - 0,05 g, trolamín (trietanolamín) - 2,80 g, čistená voda - do 100,00 g.

* Hybridný levanduľový olej („Lavandin“).

Opis: bezfarebný, takmer priehľadný gél viskóznej konzistencie, s príjemným zápachom.

Farmakodynamika. Mechanizmus účinku liečiva je spojený s inhibíciou syntézy prostaglandínov. Ketoprofen má analgetické a protizápalové účinky. Ketoprofén prenikajúci cez pokožku sa dostáva do miesta zápalu, čím poskytuje možnosť lokálnej liečby lézií (kĺbov, šliach, väzov a svalov) sprevádzaných bolesťou..

Farmakokinetika. Pri lokálnej aplikácii prenikne do ohniska zápalu cez pokožku, absorpcia ketoprofénu z ohnisku zápalu nastáva veľmi pomaly (biologická dostupnosť gélu je asi 5%). Po aplikácii v dávke 50 - 150 mg ketoprofénu je koncentrácia v krvnej plazme po 5 - 8 hodinách 0,08 - 0,15 μg / ml. Prakticky žiadne kumuluje v tele. Polčas je 1-3 hodiny. Komunikácia s proteínmi krvnej plazmy 60 - 90%. Vylučuje sa hlavne obličkami vo forme glukuronidu.

  • bolesť traumatického pôvodu (modriny, podvrtnutie väzov a svalov);
  • napätie a stuhnutosť svalov krku;
  • lumbago (bolesť lumbosakrálnej chrbtice);
  • bolesť svalov a kĺbov reumatického pôvodu (napr. osteoartróza).
  • individuálna precitlivenosť na ketoprofén alebo iné zložky lieku, kyselinu acetylsalicylovú alebo iné NSAID (anamnéza bronchospazmu, urtikárie alebo rinitídy spôsobenej užívaním kyseliny acetylsalicylovej) a fenofibrát;
  • anamnéza zvýšenej citlivosti kože na účinky slnečného žiarenia (fotocitlivosť);
  • anamnéza kožnej alergie na ketoprofén, kyselinu tiaprofénovú, fenofibrát, opaľovacie krémy a parfumy;
  • vystavenie slnku v ošetrovaných oblastiach, vrátane solária v priebehu užívania drogy a 2 týždne po nej.
  • plačové dermatózy, ekzémy, infikované odreniny, rany (v mieste aplikácie gélu);
  • deti do 12 rokov (účinnosť a bezpečnosť sa neskúmala);
  • tehotenstva a laktácie.
  • závažné zlyhanie obličiek,
  • vek.

Liek Fastum je kontraindikovaný počas tehotenstva a počas dojčenia.

Spôsob podania a dávkovanie

Na vonkajšie použitie.

Pri použití tuby: prúžok gélu s dĺžkou 5 až 10 cm sa nanáša tenkou vrstvou na postihnuté miesto alebo na pokožku cez zápalové zameranie 1 - 2-krát denne a jemne sa votiera. Množstvo naneseného gélu závisí od veľkosti ošetrovanej oblasti..

Liek Fastum® je možné používať v kombinácii s fyzioterapiou (fonoforéza a ionoforéza)..

Liečba trvá 10 dní.

Možné vedľajšie účinky sú uvedené v zostupnom poradí výskytu: veľmi často (> 10%), často (> 1%,> 10%), zriedka (> 0,1%,> 1%), zriedka (> 0,01%,> 0,1%), veľmi zriedka (> 0,01%).

Zo strany kože:

Menej časté: erytém, svrbenie, ekzém;

Zriedkavo: fotocitlivosť, bulózna dermatitída, žihľavka;

Veľmi zriedkavé: kontaktná dermatitída, angioedém.

Z gastrointestinálneho traktu:

Veľmi zriedkavé: peptický vred, krvácanie, hnačka

Z imunitného systému:

Veľmi zriedkavé: anafylaktické reakcie, reakcie z precitlivenosti.

Z močového systému:

Veľmi zriedkavé: zhoršenie zlyhania obličiek.

Extrémne nízka systémová absorpcia aktívnych zložiek liečiva pri vonkajšej aplikácii spôsobuje takmer nemožné predávkovanie..

V prípade náhodného požitia veľkého množstva lieku sa môžu vyskytnúť systémové vedľajšie účinky. Liečba by mala byť symptomatická.

Liekové a iné interakcie

Pri vonkajšom použití ketoprofénu vo forme gélu je možné zvýšiť účinok liekov, ktoré spôsobujú fotosenzibilizáciu. Nezistili sa žiadne ďalšie interakcie. Pacientom, ktorí užívajú kumarínové antikoagulanciá, sa však odporúča pravidelne monitorovať medzinárodný normalizovaný pomer (INR)..

Neaplikovať na poškodené (vrátane otvorených rán) a zapálenú pokožku!

Vyvarujte sa kontaktu s očami (riziko podráždenia spojivky).

Po použití lieku sa odporúča dôkladne si umyť ruky..

Nepoužívajte ako hermetický obväz. Nepoužívajte v spojení s zapečateným odevom.

Dlhodobé používanie lokálnych látok môže viesť k senzibilizácii alebo lokálnemu podráždeniu. Aby sa predišlo prejavom precitlivenosti alebo fotosenzibilizácie, je potrebné sa vyhnúť liečeniu priamym slnečným žiarením (vrátane návštevy solária) počas liečebného obdobia a do dvoch týždňov po použití lieku a odporúča sa zakrývať ošetrené oblasti odevom..

Pacienti s ťažkou renálnou, srdcovou alebo hepatálnou insuficienciou by mali byť pri používaní Fastum® opatrní.

Ak dôjde k reaktivite na koži, prestaňte s užívaním drogy, a to aj pri aplikácii opaľovacieho krému alebo iných kozmetických výrobkov obsahujúcich oktokrylénové organické opaľovacie krémy na pokožku..

Pri použití lieku vo veľkých množstvách je možné vo veľmi zriedkavých prípadoch vyvinúť systémové vedľajšie účinky (precitlivenosť, bronchiálna astma, poruchy gastrointestinálneho traktu, zhoršenie priebehu zlyhania obličiek)..

Riziko systémových vedľajších účinkov sa zvyšuje v závislosti od množstva aplikovaného gélu, plochy ošetrenej oblasti kože, stavu pokožky, trvania liečby..

Vyvarujte sa vystaveniu slnečnému žiareniu alebo UV lúčom, vrátane solária, na ošetrovaných miestach počas liečebného obdobia a dva týždne po ošetrení..

Účinok lieku na schopnosť viesť vozidlá a kontrolné mechanizmy

Fastum ® nemá vplyv na schopnosť viesť vozidlá a prácu vyžadujúcu zvýšenú koncentráciu.

Gél na vonkajšie použitie, 2,5%.

30 g, 50 g alebo 100 g liečiva v skúmavkách, vyrobené z mäkkého hliníka, potiahnuté zvnútra epoxyfenolovým lakom, perforačným uzáverom so skrutkovacím uzáverom (polyetylén / polypropylén) alebo 100 g liečiva v polypropylénovej nádobe s dávkovacím zariadením (dávkovač).

1 skúmavka alebo 1 dávkovač s návodom na použitie v kartónovej krabici.

Skladujte pri teplote neprevyšujúcej 300 С.

Uchovávajte liek mimo dosahu detí.!

Nepoužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale!


Pre Viac Informácií O Burzitída